Angry Birds yapımcısı kraterleri Pazar Değerini Kaybediyor

Angry Birds yapımcısı Rovio’nun hisse fiyatı Son çeyrek kazanç raporu çıktıktan sonra krater oyuncusu için son derece kasvetli bir gelecek yazdı. Şirket, yatırımcılara, 2018’de gelir kaybetme ihtimalinin en son kazancı raporunda bir uyarı gönderdikten sonra yüzde 50 oranında düştü.

 

Rovio Entertainment Şirketinin Kazançları
Rovio Entertainment

Son birkaç yıldır mümkün olan her lisans anlaşmasına entegre edilmiş gibi görünen Angry Birds markasına güven duygusuna rağmen, 15 yaşındaki Rovio hala hareket ediyor. Şirket, 2017’de 365 milyon dolar (297,2 milyon euro) gelir elde etti; bu da oyun yapımcısı eserleri ve marka lisans anlaşmalarından daha fazla para kazanarak bir önceki yıla göre yüzde 55 artış kaydetti.

 

Güçlü tepki bugün yatırımcıların şirketin geçmişteki gelecekteki rehberlikteki iyimserliği nedeniyle yanıltılmış hissetmelerinin sonucuydu. Helsinki’de Finlandiya’nın ana borsasında yer alan Rovio, 2018 gelirlerinin bir önceki yıla göre daha düşük olacağını ve kazançların dalgalanmasının yanı sıra kullanıcı edinme maliyetlerinin de artabileceğini ve geleceğin daha belirsiz hale geldiğini tahmin ediyor.

Tek bir unvanı zayıflatan oyun geliştiricileri, tarihsel olarak halka açık şirketler olarak bu yıl arasın da en zorlu günleri geçiyor. Şirket geçen yıl IPO’dan önce 1 milyar dolar değerinde iken, 500 milyon doları aşan pazar payı ile hareketler biraz sert oldu.

Hangi puanı vermeyi uygun görüyorsunuz?
[Total: 0 Average: 0]

Yazar: Erdem Dönmez

Yaşım 22 teknoloji ve bilim ile 10 yaşından beri ilgileniyorum. Web tasarım , Programlama , Oyun Programlama , Kodlama gibi yeteneklere sahibim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir