Apple Cihazları Yenileme Tesisinden 911 Numaralı Telefondan Arıyor

Apple Cihazları Yenileme Tesisinden 911 Numaralı Telefondan Arıyor

Apple Cihazları

Yenileme Tesisinden 911 Numaralı Telefondan Arıyor ve gün de 20 kere.

Ekim ayından bu yana, Elk Grove ve California, Sacramento Bölgesi’ndeki acil müdahale uzmanları bölgedeki bir Apple onarım ve yenileme sitesinden gelen 1600’den fazla yanlış alarm 911 çağrısı aldı.

Çağrıların Apple’ın iPhone’larından mı, yoksa Saat’lerden mi geldiği belli değil, ancak bir çağrı Elk Grove tesisinin her tarafından yapıldığında, hattın diğer ucunda kimse bulunmuyor ve bölgedeki acil müdahale sistemini altüst ediyor, kaynakları boşaltır ve gerçek acil durumlarda müdahale ekiplerini yavaşlatabilir.

Polis memuru Jamie Hudson, “Bizi büyük derecede etkilediği zaman diğer acil durumları yaşadığımızda ve gelen aramayı triyaj etmek için bu çağrıyı beklemeye zorlayabilecek bir başka 911 görüşmesinde bir görevli olabilir” sözleriyle açıkladı Sacramento CBS Yerel Haberler , ilk önce bu olayları bildirdi.

 

Sacramento Bölgesi Şerif Departmanı, CBS’ye yerel görevli bazen arka planda teknisyenleri dinlediğini söyleyerek bu yanlış çağrıları aldığını açıkladı.

Apple Cihazları SOS Araması

iPhone’lar ve Apple Saatler, yanlışlıkla uzun süre bir tuşa basarak acil müdahale servislerini aramak için kolayca tetiklenir. iPhone X, iPhone 8 veya iPhone 8 Plus, yan düğmeyi ve ses düğmelerinden birini uzun süre basılı tutarak SOS acil servisini çağırır. Saat sadece yan düğmeye basarak ve basılı tutarak 911’e bir çağrı başlatır.

Apple Saatler ve iPhone’lar, bireylerin 911 hızlı dağıtım görevlisini çabucak bulmalarını kolaylaştırırken, Watch’un kazayla yapılan çağrı sorunları bir süredir bilinen bir sorundur. 2017 başlarında, Tolland Eyaleti, Connecticut acil müdahale birimleri, Tolland ve Hartford bölgelerindeki Apple Watches’tan gelen bir dizi yanlışlıkla çağrı yaptığını bildirdi . Michigan’ın Ottawa İlçesindeki bir görevli, bu ayın başlarında Newsweek’e yerel şubesinin günde en az 10 kez Apple Watches’tan kazara popo alması olduğunu söyledi .

Apple, CBS Local’a sorunun farkında olduğunu ve “nedeni soruşturmak ve bunun devam etmesini sağlamak için yerel kolluk kuvvetleriyle yakın işbirliği içinde çalışıyor” dedi.

Apple’a, bu sahte alarm çağrılarının bölgedeki acil durum sistemlerine zarar vermesini ve muhtemelen müdahale edenleri gerçek yaşam ve ölüm durumuna düşürmekten alıkoymak için ne gibi önlemlerin alındığını öğrenmek için uzandık. Şimdiye kadar henüz dinlemedik, ancak yaptığımızda sizi güncelleyeceğiz.

 

 

Hangi puanı vermeyi uygun görüyorsunuz?
[Total: 0 Average: 0]

Yazar: Erdem Dönmez

Yaşım 22 teknoloji ve bilim ile 10 yaşından beri ilgileniyorum. Web tasarım , Programlama , Oyun Programlama , Kodlama gibi yeteneklere sahibim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir