Snapchat CEO’su Evan Spiegel geçen yıl 637 milyon dolar bonus kazandı

Snapchat CEO’su Evan Spiegel 637 Milyon Dolar Bonus Kazandı

Snapchat hisse senedi yatırımcıları şirketin geçen yıl halka açılmasından bu yana çok para kazanmadı, ancak CEO’lu Evan Spiegel hala ağır bir maaş günü aldı. Bir SEC dosyasına göre, halka arz sırasında

halka arz edilen 37.447.817 RSU verildi. Başka bir deyişle, yaklaşık 636,6 milyon dolar değerinde idi.. Yıl için aldığı maaş 98.078 dolardı ve 1 milyon doların üzerinde başka avantajlar sağladığı için Spiegel 2017’de sadece 638 milyon dolar kazandı.

Evan Spiegel and Bobby Murphy, developers of Snapchat (Photo by J. Emilio Flores/Corbis via Getty Images)

Bu çok para. Ancak Snapchat’ın kurucuları da her şeyi başlattı.

Ancak bu norm değildir. Bu, şimdiye kadar üçüncü en yüksek CEO ödemesi olarak söyleniyor . Ayrıca, Spiegel’in toplam net değerinin sadece bir kısmı, neredeyse 4 milyar dolar olduğu tahmin ediliyor.

Ve o büyük bir maaş günü için sadece executive değildi. Baş Strateji Görevlisi Imran Khan, 100 milyon doları aştı ve şirketin yeni genel hukuk danışmanı Michael O’Sullivan, yarım yıldan kısa bir süre için yaklaşık 17 milyon dolar kazandı. Eski genel müdür Chris Handman geçen yılın ilk yedi ayında 54 milyon doların üzerinde kazandı.

Snap’ın hisse senetleri ayrıca, bir Citi analistinin uygulamanın yeniden tasarımı konusunda olumsuz değerlendirmeler sonrasında düşürme sonrasında bu hafta başlarında dik bir düşüşle karşı karşıya kaldı . Birçoğu, Kylie Jenner’ın platforma olan ilgisini kaybetmesiyle ilgili tweet’ini suçlamaya çabaladı ama gerçek şu ki Jenner, güncellemeyi eleştiren milyonlarca kişiden biri idi (daha etkili insanlardan birine rağmen).

Hangi puanı vermeyi uygun görüyorsunuz?
[Total: 0 Average: 0]

Yazar: Erdem Dönmez

Yaşım 22 teknoloji ve bilim ile 10 yaşından beri ilgileniyorum. Web tasarım , Programlama , Oyun Programlama , Kodlama gibi yeteneklere sahibim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir