TOGG Fiyatı Ne Kadar Olacak

TOGG, bir süredir gündemde olan yerli otomobil fiyatı hakkında resmi Twitter hesabından açıklama yaptı. Açıklanan fiyatların gerçeği yansıtmadığını söyleyen şirket, açıklamanın da 2022’den önce yapılmayacağını belirtti.

Türkiye’nin önümüzdeki yıllarda çıkacak yerli otomobili TOGG için şu sıralar fabrika inşaatı devam ediyor. 2022’de üretim bandından inmesi beklenen otomobil ile ilgili en çok merak edilen konulardan birisi de fiyatı. Fatih Altaylı’nın yazı köşesinde yaptığı açıklama ve atılan pek çok iddiaya göre 18 ay içerisinde tamamlanacak yerli otomobilin baz fiyatı 25 bin dolar seviyelerinde olacaktı. İyi bir TOGG’a sahip olmak isteyenlerin ise 30 – 35 bin dolar arasında bir ücret ödemesi gerekecekti. 

Bu paylaşımın ardından pek çok farklı yerde TOGG’un fiyatıyla ilgili haberler çıkmaya başladı. Bu haberlere bir açıklık getirmek isteyen TOGG ise resmi Twitter hesabından gündeme ilişkin bir açıklama yaptı.

Türkiye’nin Otomobili resmi Twitter sayfasından yapılan açıklamada, “Türkiye’nin Otomobili’nin fiyatlarını kim açıkladı bilmiyoruz ama biz açıklamadık. Üstelik 2022’den önce de açıklamamız mümkün değil” ifadeleri yer aldı. “Lütfen bu türden haberlere itibar etmeyiniz” diyen TOGG, “Heyecan yaratacak gelişmeler ve daha fazlası için bizi takip etmeye devam ediniz” şeklinde açıklama yaptı. 

Kısaca TOGG’un fiyatı 2022’den önce açıklanmayacak.

Ve fiyat konusun’da itibar etmeyin çünkü ülkemiz’de kur sürekli değiştiği için.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir