Youtube Yeni Politikasını Yayınladı

Youtube Yeni Politikasını Yayınladı

Nisan ayın da yeni reklam gösterim politikası ile ilgili önemli değişiklikler yaptı. Youtube , gelir modelin deki yeni yaklaşımı ve İş Ortağı Programı’na ilişkin yeni düzenlemeler paylaştı.
Hatırlatmak gerekirse eski politikasın da yeni kullanıcıların 10.000 görüntülenmeyi aşması gerekiyor ve hesabının politikaya uygun olmasını istiyordu.


Yanı sıra yeni bir karar daha alındı , bu politika da kullanıcıların para kazanması daha da zorlaştırıldı. Sebebi nedir diye sorarsanız bir çok kullanıcı gereksiz kanallar açıp kötü kullanıcı veya oyuncuların varlık göstermediği bir yer olmasını sağlamak amacıyla bu yeni kararının üstüne basa basa çalışmalara devam ettiği görülüyor.

Bugün’den itibaren Youtube’de yeni kanalların reklam alıp kazanmaları için önce şu şartlar sunuldu. 1.000 Aboneye ulaşmaları ve 4.000 Saat izlenme süresine sahip olmaları gerekiyor.
Youtube’nin bu kararını şöyle yorumlayabiliriz kanalların uygunluk ölçütü olarak yalnızca video izlenme sayısına dayalı bir sistem yerine, kullanıcıların takipçilerine bağlılığı ve içeriği üreten kanal sahibinin davranışları dikkat’e alınacak.

 

Bu alınan kararlar Youtube’ye yeni başlayan kanalları oldukça zorluk bekliyor olacak.

 

Peki bu kararlar ne zaman geçerli olacak (20 Şubat 2018)’de geçerli olacak yani 33 Gün sonra politikası hayat’a geçecek.
Bize göre yeni kanal açan arkadaşlar içeriklerine ve davranışlarına dikkat etmesi gerekiyor, çünkü kısa videolar veya anlamsız içeriği olan videolar atanlar tahminimce bu yeni kararlardan geçemeyecekler.

Ve 4.000 Saat izlenme olacak bu demek oluyor ki yeni açan kullanıcılar içeriğine ve konusuna önem vermeleri gerekiyor.

Bir Youtube kanalı olan bir kişi olarak genel de insanların isteği üzerine daha çok duruyoruz ve insanları kırmadan isteklerini onlara sunuyoruz.

Tavsiyelerimiz abone kasmak veya izlenme sağlamak istiyorlarsa önceliği içeriğin kaliteli ve tutulabilir olması lazım.

Haberimizin detayları bu kadar düşüncenizi almak isteriz.

Hangi puanı vermeyi uygun görüyorsunuz?
[Total: 0 Average: 0]

Yazar: Erdem Dönmez

Yaşım 22 teknoloji ve bilim ile 10 yaşından beri ilgileniyorum. Web tasarım , Programlama , Oyun Programlama , Kodlama gibi yeteneklere sahibim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir